Partnerzy
Wielkopolski Park Narodowy PDF Drukuj Email

Wielkopolski Park Narodowy utworzony został na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 1957 roku, a jego granice objęły powierzchnię 9600 ha, z czego pod zarządem Parku znalazło się ok. 5100 ha. W 1996 roku nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie WPN zmienia jego powierzchnię na 7584 ha oraz tworzy wokół Parku strefę ochronną tzw. otulinę, której powierzchnia razem z terenem Parku wynosi 14 840 ha. Z Parku zostają wyłączone tereny miejskie Puszczykowa, Mosiny oraz Stęszewa. Wielkopolski Park Narodowy leży ok. 15 km na południe od Poznania.

zobacz stronę www

 
Towarzystwo Animatorów Rekreacji i Sportu PDF Drukuj Email

Klub działa w urokliwym Puszczykowie od 2000 roku. Zaczynali od tenisa stołowego, zaś obecnie od kilku lat koncentrują się na kolarstwie górskim i sporcie psich zaprzęgów (Taris – Klub Sportu Psich Zaprzęgów).

Aktywność klubowa przejawia się w szczególności poprzez prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla młodszych i starszych, organizację wyjazdów na zawody sportowe, obozów sportowo-rekreacyjnych, imprez sportowych rekreacyjnych i turystycznych oraz szeroko rozumaną integrację rodzinną na rowerach.

zobacz stronę www

Więcej…
 
Powiat Poznański PDF Drukuj Email

Powiat poznański stanowi lokalną wspólnotę samorządową tworzoną przez mieszkańców 17 gmin otaczających Poznań: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne.

zobacz stronę www

 

Więcej…
 
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu PDF Drukuj Email

WFOŚiGW w Poznaniu jest regionalną instytucją finansów publicznych wspomagającą organizacyjnie i finansowo inwestorów w pozyskiwaniu środków unijnych. Wspiera także edukację ekologiczną, badania naukowe i wydawnictwa popularyzujące ochronę przyrody.

zobacz stronę www

Więcej…